Андріївські вечорниці

  13 грудня у ЗОШ І-ІІ ст. с. Рачин були проведені  "Андріївські вечорниці". Це улюблене свято серед молоді. Учні співали, веселились, відгадували загадки, проводили конкурси. Учні із великим задоволенням їли вареники та кусали калиту.

Тиждень початкових класів

    З 26 листопада по 30 листопада у школі проходив тиждень початкових класів. Учителі  розробили та провели різноманітні цікаві захоплюючі заходи, в яких взяли участь всі  учні з 2-х  по 4-ті класи.Тиждень розпочався в понеділок лінійкою, на якій було оголошено план заходів та конкурсів, що проводитимуться протягом тижня. Кожен день мав свій колір.

Понеділок – День казковий, кольоровий, веселковий

     Понеділок став Днем дружби. Протягом усього дня учні робили компліменти один одному, розучували мирилки. Також виконували творче завдання «Малюємо долоньками». І завершили день відгадуванням загадок «Коли мудрий загадай , коли знаєш відгадай»

День червоний це - вівторок . Він яскравий і святковий.

    Цей день став випробувальним для учнів. Вони змогли проявити свою ерудицію, логіку, кмітливість. Між учнями у  різних  класах був проведений математичний КВК. Пройшли змагання, конкурси, вікторини, де потрібно було проявити свої знання.

Середа у нас – день жовтий, теплий, сонячний, солодкий.

    Середа була особливою. Молодші школярі присвятили його своїй Батьківщині. Усі заходи, що проходили цього дня були переповнені любов’ю до рідного краю, його звичаїв, символів. Одним з найбільших за кількістю учасників був  флеш-моб «Одягни вишиванку». Досить цікаво проходив конкурс «Літературна вікторина». Молодші школярі доклали багато зусиль, щоб показати красу нашої мови. 

А четвер в нас - день зелений, ніжний, лісовий, приємний.

  Четвер день умілих ручок. Працювала творча майстерня виготовляючи подарунки для воїнів АТО. А також провели виставку саморобок «Осінь в гості завітала». Учні проявили усю свою фантазію, майстерність та старанність.

П’ятниця у нас – день синій. Він холодний і спокійний.

    Цього дня ми провели конкурс годівничок. Це була акція «Допоможемо птахам узимку». А також після закінчення конкурсу - святкова ярмарка. Усі діти разом із батьками взяли активну участь у конкурсі годівничок і ярмарці. За отримані кошти будуть придбані стенди для школи. Закінчився тиждень лінійкою «Закриття тижня початкових класів», де були підведені підсумки, нагороджені переможці та учасники.

День захисника вітчизни

День учителя

   5 жовтня 2018 року учні школи привітали своїх вчителів із професійним святом Днем учителя. Діти підготували святковий концерт, а учком організував день самоврядування.

Свято першого дзвоника 2018р.

Свято останнього дзвоника

Прощавай, Букварику!

У школі с.Рачин - нове мультимедійне обладнання

  Оновлення матеріально-технічної бази навчального закладу стало можливим завдяки ініціативній громаді та Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». На урочисту презентацію проекту, а також для обговорення найгостріших проблем громади у село Рачин Горохівського району завітав депутат Волинської обласної ради від УКРОПу Вячеслав Рубльов. 
     Зустріч відбулася у загальноосвітній школі І-ІІ ступенів села Рачин. Директор школи Надія Курилюк зазначила, що у школі усього 5 комп’ютерів, що в нинішніх умовах, просто неприпустимо. «Я свідома того, що для деяких сільських шкіл навіть така кількість техніки – вже радість. Але ж час диктує і учням, і учителям свої правила. Віднедавна ми провели Інтернет-мережу, щоб умови навчання наших учнів бодай би чимось були наближені до тих, які мають їхні ровесники з міста.Підтримка Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» допомагає сільським школам залишитися конкурентоспроможними», – розповідає Надія Курилюк.
  В рамках проекту для школярів придбали ноутбук, проектор, проекційний екран, принтер та шкільну дошку у клас інформаційних технологій. 
   «Надзвичайно приємно повертатися у ті школи, де вже були втілені проекти.Зараз освіта відходить від практики механічного засвоєння матеріалу. На жаль, обставини складаються так, що діти, які навчаються у сільських школах, позбавлені можливості отримати знання за сучасними технологіями через елементарну відсутність комп’ютерів, Інтернету, проекторів і навіть принтерів. За таких умов навчання вони не в змозі скласти конкуренцію учням міських шкіл, які забезпечені усім необхідним. Я сподіваюся, що мультимедійна техніка допоможе дітям опанувати необхідні знання та вміння, а комусь можливо навіть визначитися із майбутнім професійним шляхом, адже підвалини ми закладаємо саме тут, в школі», – зазначив Вячеслав Рубльов. 
   Крім відсутності технічних засобів, у школи ще чимало проблем. Зокрема, тут дуже давно не замінювали вікна. Нещодавно батькам вдалося за власний кошт замінити 17 вікон на енергоощадні. Однак, решта, а саме у спортивному залі, кабінеті інформаційних технологій, їдальні та учительській все ще потребують заміни. Батьки зізнаються, зверталися за допомогою до районної ради, однак коштів не вистачає. Вячеслав Рубльов запропонував громаді альтернативний варіант вирішення проблеми, нагадавши про конкурс міні-проектів, який був створений з ініціативи голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці. 
    «Кожна ініціативна громада може написати свій проект, визначивши пріоритетне завдання і подати його на розгляд експертної комісії. Від громади вимагається лише готовність до співфінансування, ініціатива та прагнення покращити свій добробут. Волинська обласна рада виділяє суму, максимальний розмір якої становить 100 тисяч гривень, на реалізацію вашого проекту. Тому, долучайтеся до проекту, будьте активними, адже лише так можна досягнути мети», – підкреслив депутат.

День пам'яті та примирення

     "І знову травень нагадає історію жахливих днів" - саме під таким гаслом 8 травня на обеліску слави відбувся мітинг-реквієм, приурочений до Дня пам'яті і примирення. Розпочався мітинг з урочистої ходи. На цвинтарі зібралися учні та вчителі, представники сільської ради, завклубом, фельдшер, односельчани. Ведучою та організатором була завклубом З.Я.Романюк. Продовжився захід поминальною панахидою, яку відслужив настоятель місцевого храму протоієрей о.Михаїл разом з хористами. Також виступила сільський голова І.П.Денисюк, яка зачитала усіх односельчан, які загинули у 1939-1945 рр., солдатських вдів та учасників бойових дій, які живуть серед нас. Не забула і героїв АТО, які і в сьогодення стояли на варті миру нашої держави. Усіх померлих вшанували хвилиною мовчання. Доповнювали віршованими рядками сумну тематику учні Рачинської ЗОШ І-ІІ ст., без яких не обходиться жодне свято у Рачині. Особливої атмосфери на заході надали пісні "Кленова балада" у виконанні Яни Пукавської, "Маки червоні" та "Перемога", які виконали разом усі учні школи. На завершення відбулося покладання квітів до обеліска загиблим воїнам. Щоб підняти дух та зблизити усіх присутніх ведуча зачитала наступне: "Настане день, коли один скаже "Слава Україні!", а мільйони відповідатимуть "Героям слава! ". На ці рядки активно і з гордістю відреагували та голосно вигукували учні та всі присутні, що іще раз доводить виховання високого патріотизму у молодого покоління і нації. Бо недарма в народі кажуть: "Хто не знає минулого - не вартий майбутнього!".

День цивільного захисту

   З метою запобігання нещасних випадків, підвищення психологічної, теоретичної та практичної підготовки,відпрацювання злагоджених та свідомих дій в складних життєвих ситуаціях, які можуть нести загрозу для життя і здоров'я, 07.05.2018 року в школі був проведений День цивільного захисту. До проведення залучались вчителі, технічні працівники і учні школи. Захід розпочався урочистою лінійкою. Потім була проведена гра-квест "Школа виживання" між учнями 7-9 класів.Учні переглянули документальний фільм "Служба 101" .

8 Березня у школі

  7 березня в ЗОШ І-ІІ ст. с.Рачин відбувся передсвятковий концерт, присвячений жіночому дню 8 Березня. Організатором свята була Адамчук Ніна Григорівна – вчитель початкових класів. У святковому дійстві взяли участь усі діти молодших класів. Вони вітали мам, бабусь, своїх молодших подруг-дівчат. Діти співали хором, розказували вірші. Пісню для мам заспівала учениця 2 класу Пукавська Віталіна, для бабусь – учениця 3 класу Домбровська Евеліна. Активну участь у підготовці свята взяли учні 7-9 класів. Вони також вітали жінок-мам, бабусь, вчителів із святом весни, із святом радості і любові. У святковому концерті брали участь і мами: Бондарук Аліна та Палига Наталія. Незабутнє враження на присутніх справив виступ Пукавської Яни та її мами Пукавської Олени, які дуетом під акомпонемент  бандури виконали пісню „Синова молитва“. Сольні номери виконували: Пукавська Яна (9 клас), Уриту Інна (8 клас), Боярчук Аліна (8 клас). Хлопці-старшокласники (Пукавський Ярослав, Палига Ілля, Демчук Олександр, Кравчук Руслан, Чижук Іван, Вітрів Артур) підготували для жінок веселу гумористичну сторінку, сценку „8 Березня – один раз в рік“, яка всіх присутніх дуже розвеселила. Головними героями в якій були Демчук Олександр та Кравчук Руслан. А дівчата-старшокласниці, Пукавська Яна та Уриту Інна, разом із хлопцями, Вітровим Артуром та Чижуком Іваном, підготували інсценізацію до відомої жартівливої пісні „Грицю,Грицю, до роботи“. На кінець свята діти подарували мамам і бабусям вироби, зроблені своїми руками, а присутні ділились між собою приємними враженнями від свята.

 

 

Благодійний концерт

    17 лютого у приміщенні місцевого клубу відбувся благодійний концерт під назвою "Не скупіться на добрі слова, бо у світі так мало добра!" Метою проведення заходу був збір коштів на придбання мультимедійних засобів для навчання учнів школи. Для втілення мрій дітей на славу попрацювали педагоги ЗОШ І-ІІ ступеня с.Рачин: Шишко В.В., Демчук О.Ф., Боярчук Н.І., Слюсар В.В. На допомогу та співпрацю відгукнулися батьківський комітет, завклубом, молодь, випускники школи.Після завершення свята у холі клубу на усіх чекала ярмарка, яку організували батьки учнів школи. Смаколики так смачно пахли, що усі присутні  не могли пройти осторонь не придбавши їх.

 

 

Свято Миколая

      Кожного року, як сніг землю встеляє, з небес до людей Святий Миколай поспішає! Завітав він і до учнів Рачинської ЗОШ. У ролі казкового Миколая був  вчитель математики Юхимчук Ю.М., янголом була Слюсар В.В.- вчитель початкових класів, а роль грішного антипка зіграла теж вчителька початкових класів Демчук О.Ф. Всі діти отримали солодкі подарунки від підприємця Дмитрука Леоніда та фермера Мороза Володимира.   Пам'ятайте заповіт Св. Миколая : "Дбайте один про одного, даруйте людям добро і ласку, і вам воздасться сторицею".

Тиждень математики

    16 - 20 березня 2015 року у нашій школі був проведений тиждень математики. Учні підготували змістовні реферати та презентації про відомих математиків: Евкліда, Фалеса, Ератосфена,Піфагора, Карла Гауса, Феофана Прокоповича, Софію Ковалевську, М.П.Кравчука та інших. Кожен клас випустив стінгазету. Усі учні школи взяли активну участь в розв'язуванні математичних ребусів, кросвордів, цікавих задач. Окремі учні взяли участь в міжнародному математичному конкурсі "Кенгуру".

Герої не вмирають

  Кожному з нас сьогодні небайдужа доля рідної землі. На захист Батьківщини стали відважні воїни, вірні сини своєї країни. Українці допомагають один одному, хто як може. Не змогли стояти осторонь спільної біди учнівський та вчительський колектив Рачинської ЗОШ. 20 лютого у школі був проведений благодійний захід задля підтримки воїнів АТО під назвою "Герої не вмирають".

   Проникливі слова ведучих, запалені свічі під час хвилини мовчання, щирі вірші, душевні пісні учнів та вчителів, молитовне благання дітей миру та спокою рідній Україні не залишили байдужими нікого.

  

   Спільна праця об'єднала дітей та дорослих духом патріотизму та віри в краще майбутнє. Сльози на очах присутніх були доказом того, що мета (а саме закликати людей до доброти, милосердя, співчуття до чужого болю) була досягнута.

  Кожен учень зробив голуба, на якому написав побажання українським солдатам. З цих птахів діти зробили скриньку для збирання коштів нашому односельчанину Книшу Сергію, який мужньо несе службу на Сході України. Закінчився захід молитвою-реквіємом "Боже, Україну збережи" і щирими словами школярів "Повертайтесь живими!"

Свято квітів

29 вересня у школі відбулось традиційне свято квітів і осіння благодійна ярмарка. Учні жваво торгувались, продаючи смачну випічку. 50% зібраних коштів учні передали на придбання шкільного приладдя для наших нових учнів - Кондратенка Артура та Кондратенка Давида, які разом з батьками переїхали на Волинь із окупованого російськими терористами Красного Луча. Слід пам'ятати істину: "Твори добро, бо ти - людина!"

Свято Першого дзвоника

 

Ще один, незабутній, перший дзвінок у нашій школі відбувся, як завжди, чудово. Хоч для декого він був і останнім, та все ж сльози радості були у всіх на очах. Свою любов до Батьківщини діти показали національним одягом, а рівень знань – одержанням похвальних листів. Закінчилося свято і всі розійшлися з думками, що завтра знову розпочинається сповнений новими емоціями навчальний рік.

Семінар-практикум вчителів початкових класів

28 листопада 2013 року відбувся у ЗОШ І-ІІ ст. с.Рачин семінар-практикум для вчителів початкових класів малокомплектних шкіл „Розвиток творчих здібностей учнів початкових класів малокомплектних шкіл”. Презентацію школи провела директор Курилюк Л.С. У семінарі взяла участь вчитель школи Юрчук О.А., яка провела урок позакласного читання у 3-4-х класах „Подорож до світу маленьких казок О.В.Сухомлинського”.  Тренінг „Як шукати творчу особистість у колективі дітей?” провела методиста відділу освіти Лич С.П. Наукову доповідь „Феномен „творча особистість” з погляду сучасної психолого-педагогічної науки” здійснив докторант Інституту проблем виховання Національної Академії педагогічних наук України, кандидат педагогічних наук, доцент Семенов О.С. Круглий стіл, на якому відбувся обмін думками, провела Власюк Н.М., методист відділу освіти.

Семінар-практикум вчителів інформатики

22 листопада 2013 року на базі ЗОШ І-ІІ ст. с.Рачин відбувся семінар-практикум для учителів інформатики загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів з питань викладання інформатики. Головний спеціаліст відділу освіти Ничипорук Т.І. ознайомила присутніх з Державними  стандартами загальної середньої освіти з предмета „Інформатика, 5 клас”. Учитель інформатики Юхимчук Ю.М. провів урок інформатики у 5 класі з теми „Клавіатура”, поділився досвідом з викладання даного предмета у 5 класі. На семінарі було розглянуто питання щодо підготовки школярів до олімпіад з інформаційних технологій та програмування.

День учителя

Незабутнім осіннім святом був День учителя. Класні керівники та учні ходили по домівках вчителів-пенсіонерів: Юхимчук Євгенії Йосипівни, Фліс Тамари Петрівни, Кренц Віри Лук'янівни, і з радісними усмішками на обличчях вітали їх з професійним святом, бажаючи їм ще довгих літ життя. Наскільки приємно було бачити в їхніх очах радість і вдячність за те, що їхня багаторічна праця незабута. Потім учні влаштували в школі справжній концерт для вчителів: вони співали чудові пісні, танцювали сучасні та бальні танці, декламували вірші та привітання. І навіть наймолодші учні нашої школи не забули привітати всіх вчителів, вивчивши по декілька віршованих привітань.

Учнівське самоврядування

Головою учнівського комітету школи більшістю голосів обрано ученицю 7 класу Демчук Юлію.

Вітаємо!

Вітаємо команду юнаків нашої школи із зайнятим 2 місцем в районних спортивних змаганнях з волейболу серед шкіл І-ІІ ступеня 2012-2013 н.р.Команда виступала в такому складі: Собчук Іван, Мороз Олександр, Павлюк Арсен, Домбровський Богдан,Чижук Олег,Гасиджак Вадим, Кравчук Орест,Ящук Сергій

З Новим роком!

Свято Миколая

19 грудня 2012 року у школі було проведено свято "Душі людської доброта". Ця тематика є найбільш актуальна для наших дітей, бо завдяки подібним заходам відчувається трепетна дитяча любов до ближнього, безмежний патріотизм наших діток.

  На своє дзвінкоголосе, мелодійне і цікаве свято діти запросили мам, татусів і бабусь. Усі гарно розповідали вірші, співали, танцювали. Присутні побачили сценки про те, як в українських родинах шанують цей величний християнський день. Наприкінці свята Святий Миколай роздав дітям подарунки. Спонсорську допомогу надала Собчук Н.П. Свято підготувала вчителька початкових класів Юрчук О.А.

День знань

1 вересня - День знань. У школі відбулась урочиста лінійка з нагоди свята. Учнів привітали директор школи Курилюк Н.С., сільський голова Домбровський В.Г., працівник апарату Горохівської РДА Лавренюк Оксана Всеволодівна. Шкільну сімю поповнив учень 8 класу Павлюк Арсен Михайлович, якого взяли під свою опіку сімя Лихогуб.